top of page
Haljastatustöö

Kergliiklusteed ja platsid

Kõnniteed

Kergliiklustee rajamine hoovi on oluline samm mugava ja praktilise liikumisvõimaluse loomisel.

Kõnnitee kavandamisel tuleb arvestada mitmete teguritega, sealhulgas hoovi kujundusega, kallakuga, materjalide valikuga ja kasutusotstarbega. Kõnnitee laius, pinnase ettevalmistus ning korralik drenaaž on olulised elemendid, mis tagavad tee vastupidavuse ja pikaajalise kasutatavuse.

Killustiku või sõelmetega täidetud kõnniteed võiks pidada säästlikuks, kuid toimivaks alternatiiviks tänavakivile. Tee servaks oleks mõistlik paigaldada metall või laudispiire ning enne killustikuga täitmist lisada põhja geotekstiil.

Alumiseks täiteks tuleks lisada jämedama fraktsiooniga killustikuga ning katvaks kihiks oleks mõistlik valida kas soovitud värvi graniitkillustik või paekivisõelmed. Korrektse tulemuse saavutamiseks tuleks killustikku kihiti tihendada.

Haljastusala

Kõnnitee graniitsõlmetega

Materjalide valik, nagu kiviplaadid, killustik  või looduslik kivi, võib anda teele stiilse ja kutsuva välimuse, mis sobib hoovi kujundusega.

Haljastus

Kiviplaatidest kõnnitee on praktiline ja vastupidav valik, mis lisab hoovile elegantsi ja funktsionaalsust. Kiviplaatidega tee võib olla valmistatud erinevatest materjalidest nagu paekivi, betoon või looduslik kivi ning neid saab kohandada vastavalt hoovi stiilile ja vajadustele.

 

Kivitee paigaldus algab aluspõhja ettevalmistusest ning reeglina väljakaevest. Aluspõhi täiedetakse killustiku või sõelmetega ning vajadusel tihendatakse.

Kivide ladumine toimub kas liivale või peensõelmetele.

Kiviplaatidega kõnnitee võimaldab ka loovat kujundust, kuna neid saab paigaldada erinevatesse mustritesse ja stiilidesse.

Meilt on võimalik tellida erinevat tüüpi kõnniteede rajamist vastavalt teie soovidele ja ideede!

Platsid ja pinnasetööd

Lisaks rajame erineva otstarbega alasid, olenemata nende suurusest, ning vajadusel teostame nii väljakaevamist kui ka täitmist:

  • Killustikalad ja freesasfaltplatsid

  • Tänavakivide aluspõhja ettevalmistustööd

  • Murukivist parkla või platsi rajamine

  • Pinnase planeerimistööd

  • Krundi puhastustööd

Haljastustöö
Parkimisplats

Freesasfalt parkimisplats

Proyard OÜ pakub professionaalset abi teie haljastusprojektide rajamisel.

bottom of page