top of page
Puitaed

Puitaiad

Puitaed on valdavalt enamlevinud aiatüüp, mis on ideaalne valik kui soovitakse privaatsust ning kaitset müra või võõraste pilkude eest. Puitaedasid on kahte tüüpi: vertikaalsed ja horisontaalsed puitaiad. Ehitusel kasutatakse peamiselt immutatud või värvitud aialippe. Vastavalt aia kujule, värvile ning lahendusele on võimalus luua hubane kooskõla teie eramu või hooviga.

Vertikaalsed puitaiad

Vertikaalsete lippidega puitaed on enamlevinum klassikaline puitaia tüüp. Vertikaalse puitaia puhul kinnituvad aialipid vertikaalselt prusside külge, mis omakorda kinnitatakse postidele.

Puitprusside mõõdud on reeglina hööveldatud kujul 45x95mm või hööveldamata 50x100mm. Aialippidena  on kasutusel enamlevinud mõõdud 18x95mm, 21x95mm või 21x120mm. Aiapostidena kasutatakse enamasti keevitatud kinnituskõrvadega 60x60x2mm poste.

  • Vertikaalsele puitaiale on võimalik lisada lippide kaitseks peale U-liist.

  • Aialippide otsi saab tellida ka nurga alla saetult, ümaralt või kolmnurkselt.

Värvitud aed
Värvitud lippaed
Autovärav

Horisontaalsed puitaiad

Teine levinud aiatüüp on horisontaalne puitaed, kus prussid kinnitatakse postidele vertikaalselt ning laudis horisontaalselt. Laudisega on võimalik anda aiale eripära erinevate vahede ja laua laiustega.


 

horisontaalne puitaed
Puitaed sokliga

Lisaprivaatsuse saamiseks on võimalik paigaldada horisontaalauad topelt ehk mõlemale poole poste.

Horisontaalne lippaed

Kahepoolse laudisega puitaed.

Puitaed betoonsokliga

  • Aiapostidena kasutatakse peamiselt 60x60 läbimõõduga ja 2mm seinapaksusega poste. Puitmaterjal vastavalt kas hööveldatud või peensaetud.

  • Kõik metallpostid on alati kuumtsingitud või kuumtsingitud + pulbervärvitud soovitud toonis.

  • Puitmaterjal tavaliselt kas süvaimmutatud või krunditud + värvitud.

Betoonsokkel

Lisaks on võimalik puitaia alla paigaldada betoonist aia sokkel. Betoonsokkel pakub kaitset niiskuse ja poripritsmete eest ning on praktiline valik juhul, kui aias viibib lemmikloom kes võib soovida aia alt välja pugeda. Samuti teeb betoonsokkel mugavamaks aiaaluse hooldamist. Sokkel kinnitub postide külge spetsiaalsete soklikanduritega.

Lippaed betoonvundamendiga

Mõned Proyard poolt paigaldatud puitaiad:

bottom of page